Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług statystycznych, społecznościowych i funkcjonalnych. Ustawienia tych plików można zmienić w każdej chwili za pomocą ustawień przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką Cookies. zamknij

Producenci

Jak wybrać materac - Poradnik w 4 krokach

Jak wybrać materac - Poradnik w 4 krokach

 Zastanawiasz się nad zakupem nowego materaca? Przygotwaliśmy specjalny poradnik, który być może ułatwi ci podjęcie decyzji.

1. Jak stary jest twój materac?

 Wiek twojego materaca odgrywa wielką rolę. Jeżeli sypiasz na ponad 8-letnim materacu, prawdopodobnie nie jest złym pomysłem zaopatrzyć się w nowy. Aczkolwiek ta zasada nie dotyczy wszystkich rodzai materacy. Zdecydowanie są materace które nawet po 8 latach wciąż zachowują swoją jakość. Jeżeli jednak budzisz się z bólem, nie śpisz w nocy bądź nie czujesz się wypoczęty rano, oznacza to iż jest to odpowiedni moment na wymianę materaca.

2. Jaki typ materaca potrzebuję ?

 Rodzaj materaca uzależniony jest od osobistych preferencji. Przy tak wielu odmianach materacy, często jest to najtrudniejszy wybór. Ale nie martw się, rozbiliśmy najpopularniejsze gatunki materacy aby odrobinkę ułatwić ci wybór.

Lateks

 Materace w których zastosowana jest warstwa z pianki lateksowej - z uwagi na jej właściwości chłodzące oraz komfort. Dodatkowo lateks posiada dużą tolerancję wagową oraz nie odkształca się trwale.

Zalecane dla: Ludzi którym doskwiera potliwość w nocy.

Materace z lateksem: KLIK

Pianka termoelastyczna VISCO

 W materacach termoelastycznych głównym składnikiem jest pianka VISCO - zmieniająca swoje właściwości sprężyste pod wpływem temperatury.

Zalecane dla: Ludzi którzy cenią sobie wysoki poziom komfortu oraz uczucie miękkości podczas zasypiania.

Materace z VISCO: KLIK


Mata kokosowa

 Wykonana z naturalnego surowca pochodzącego ze skorupy orzecha kokosowego.

Zalecane dla: Ludzi którzy lubią spać na twardszych, sztywniejszych powierzchniach. Materace z matą kokosową mają właściwości ortopedyczne.

Materace z kokosem: KLIK

 3. Jaki masz budżet?

3.1 Cena nie zawsze oznacza jakość - Pamiętaj cena materaca nie zawsze odzwierciedla jakość. Szczególnie gdy robisz zakupy w lokalnym sklepie.

3.2 1500 zł to idealny budżet - Polecamy przeznaczyć na zakup około 1500 zł - dlaczego? Ten zakres cenowy wprowadza Cię w luksusowy "high-end" na rynku materacy online i daje wiele opcji wyboru.

3.3 Nie staraj się oszczędzać na materacu - Nie wydawaj mniej niż 600 zł (160x200). Cena nie jest doskonałym wskaźnikiem jakości, ale jeśli nie wydasz co najmniej 600 zł, prawdopodobnie otrzymasz w zamian niższą jakość, niższą trwałość i większą toksyczność materiałów.

3.4 Płać za jakość - Pamiętaj, że nowy materac powinien służyć Ci bez zarzutu od 8 do 10 lat. 10 lat na 1500 złotych oznacza iż materac kosztuje cię zaledwie 41 groszy dziennie. Nie bądź sknerą! Twoje zdrowie i sen są warte więcej niż cukierek dziennie :)

4. Jaką twardość potrzebujesz?

Najczęstszym pytaniem jakie otrzymujemy od Naszych klientów jest: "jak twardy jest ten materac?". Jest to również jedno z najtrudniejszych do odpowiedzi pytań. Odczucie twardości jest bardzo subiektywne. Dodatkowo uzależnione jest od Twojej wagi, wielkości itp.  
 Wielokrotnie klienci mylą podparcie kręgosłupa z twardością. Materac który zapewnia dobre podparcie, oznacza po prostu, że utrzymuje kręgosłup w prawidłowym wyrównaniu bez tworzenia punktów nacisku. Jeżeli materac nie zapewnia odpowiedniego wsparcia, bardziej niż pewne będzie budzenie się w bólu. 

 Z reguły materace gdzie zastosowana jest mata kokosowa są sztywniejsze oraz twardsze.